Naučnici žele da iskoriste kretanje automobila, vozova, tečnosti u cevima, pa čak i ljudi za generisanje struje. Za sada to nije jednostavan cilj jer postoje brojni problemi. Na primer ti sistemi ne bi trebalo da troše više energije od količine koju proizvedu a prenosivi uređaji bi trebalo da budu mali jer ih u suprotnom niko neće nositi.
Pešaci, plesači, vojnici, planinari i posetioci teretane imaju veliki energetski potencijal. Postoje već postavljeni podovi u diskotekama koji mogu da generišu 480W od deset sati plesa.
Ovakvi podijumi za igru postoje u Disko klubovima u San Francisku i u Roterdamu. Posetioce ovih klubova naročito zabavlja povezanost energije njihovog pokreta sa energijom plesnog podijuma.
Kombinovanjem kreativnog pristupa sa inovativnim tehnologijama omogućava postojanje održivih klubova, festivala i događaja koji su ujedno efikasna i zelena rešenja. Takva mesta bi trebala da inspirišu mlade ljude da vode više računa o održivom razvoju i očuvanju prirodnih resursa.
Podijum za igru je u stanju da generiše određenu količinu električne energije. Ova tehnologija podrazumeva izgradnju podijuma od blokova za generisanje energije. Blokovi su napravljeni od piezoelektričnih kristala koji proizvode elekrticitet kada su izloženi pritisku.